header image
 

Klub dětí Pathfinder

Spojený klub dětí Pathfinder Hronov (Orion) a Náchod (Pětadvacítka) pořádá spoustu zajímavých činností pro děti školního věku.

Náš klub Pathfinder čítá cca 20 dětí ve věku 4 – 12 let. Má každý měsíc pravidelnou schůzku v Hronově ve sboru CASD a pořádá také mimořádné pobyty a výlety na zajímavá místa.
Vedoucím klubu je Vlastimil Adnrš, který vede také rybářský kroužek v Meziměstí. Asistují manželka Lucie, Roman Nehyba, Petra Muzikářová, Magda Jakubská a Tomáš Špác. Uvedené můžete kontaktovat.

Fotogalerii ze schůzek a akcí nažeho klubu si můžete prohlédnout ZDE.

Něco o klubu Pathfinder obecně:

Občanské sdružení klub Pathfinder je v České republice založeno roku 1994, po vzoru celosvětového modelu naší církve.

Jestli také patříš mezi lidi, kteří se nespokojí s frázemi a tradičními odpověčmi, pak jsi vlastně pathfinder, tedy ten, kdo se vydává po nevyšlapaných stezkách přírody, myšlení, vědění, víry.

Klub Pathfinder sdružuje ty, kteří chtějí žít aktivní a zodpovědný život vůči sobě i světu.

Cílem sdružení  je pracovat s dětmi a mládeží, pomoci jim se základní orientací v životě, v získání užitečných a správných návyků, vlastností a dovedností. Vést děti a mládež k odpovědnosti k sobě, druhým lidem, k životnímu prostředí i ke Stvořiteli.

To vše se děje prostřednictvím pravidelné oddílové činnosti, víkendových tematických setkání, celostátních nebo oblastních srazů a letních táborů nebo mezinárodních camporee. Věnujeme se také výchově a vzdělávání kvalitních dospělých vedoucích oddílů. Naše aktivity jsou určené pro registrované členy, ale i pro neorganizované děti a mládež. Součástí našeho působení je také zřetelný postoj k alkoholu a drogám.

V České republice je organizace rozdělena do oblastí a ty se dále člení na oddíly. Naše oddíly patří do oblasti zvané “Východní vítr”. Organizace je uznaná Ministestvem školství a již podruhé získala “čestný titul” za kvalitní práci s dětmi a mládeží a za přehledné a transparentní nakládání s financemi.

Leave a Reply

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.