header image
 

Témata k diskuzi – aktuálně Vánoce

Církev adventistů sedmého dne je otevřená celosvětová církev. Jedním ze základních podstat naší církve je jednota v rozmanitosti a uplatňování modelu církve reformující sama sebe. Co to přináší do praktického života členů, jaký to vytváří obraz z pohledu z venčí? Každá část světové církve je jiná, vychácí z jiné kultury a tradic, stejně jako každý člen je jiný a vychází z jiné rodinné kultury a místních tradic. Tuto potřebnou rozmanitost církev podporuje, dává lidem svobodu ve svém vyjadřování a konání, avšak zaštiťuje ji jednotným duchem vycházejícím z Písma. Nikdo se nemusí bát projevit svůj názor, církev musí jít stále kupředu vstříc lidem, hlásat evangelium, proto se musí měnit. Zůstane-li zatvrzelá v čase, potom by mohla i zemřít.

O svých názorech je třeba mluvit – zde uvádíme některá témata, ke kterým se můžete vyjadřovat.

Aktuální téma: Slavení Vánoc a stavění vánočního stromku

Vanoce

Minulá témata: Desátky

Desatky

Pro úplnost ještě uvádím, že i zde platí pravidla běžné internetové diskuze. Každému chápavému člověku jistě stačí slušné vystupování a věcný přístup k dané problematice, pro ostatní uvádím příklad pravidel, včetně možností admistrátora, se serveru Lidovky.cz.

Také vemte na vědomí, že komentáře „výkřiky do tmy“ typu: Ano, Ne, Je to blbost, Nesouhlasím, Já to tak necítím, Možná…apod. nemají pro diskuzi žádný smysl, vyjadřujte se k věci a své vyjádření dostatečně rozveďte, popř. podpořte nějakým odkazem.

Leave a Reply

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.